+48 24 277 52 22 kontakt@watermil.pl

LINIA KROPLUJĄCA

Linia kroplująca inaczej linia nawadniająca stała się w ostatnich latach nieodzownym elementem podlewania gruntu w gospodarstwach rolnych i ogrodach.

Agrokultura jest sektorem gospodarki, który zużywa najwięcej wody do podlewania roślin. Światowe zasoby wody są na tyle niewystarczające, że konieczny stał się rozwój wydajnego i ekonomicznego nawadniania upraw. Zalecamy więc stosować między innymi linie kroplujące z kompensacją ciśnienia, które dostarczając optymalne dawki wody maksymalizują efektywność nawadniania.

Ciekawostka – aby przepływ wody był w liniach nawadniających odpowiedni stosuje się reduktory ciśnienia. Pomagają one rozłożyć równomiernie wodę w rurach. Należy wybrać odpowiednią średnice i długość przewodów, gdyż przy zbyt długich liniach ciśnienie zanika. Warto poddać wodę również filtrowaniu, gdyż zanieczyszczenia powodują zatory które mogą doprowadzić to zmniejszenia wydajności podlewania.

Linia kroplująca.

Zastosowanie nawadniania kropelkowego staje się coraz bardziej popularną metodą podlewania terenów. Swoje zastosowanie znajduje również w przydomowych ogródkach gdzie skutecznie dba o wilgoć w rabatach czy uprawach warzywnych. Dzięki solidnej konstrukcji i wzmocnieniom nawadnianie kropelkowe montowane jest na obszarach sadowniczych i szklarniach.

Bardzo długo szukałem właściwego rozwiązania do nawadniania upraw . Linia kroplująca z kompensacją ciśnienia dała mi możliwość układania na podłożu dłuższych ciągów linii, gdzie przepływ wody sięgał nawet stu procent. – opinia Pana Jurka

Systemy Watermil linia kroplująca to wysokiej klasy sprzęt do nawadniania gleby. W produkcji opieramy się na doświadczeniu światowych producentów: Rivulis (były Jonh Deere Water) i Plastro. Linia kroplująca nawadniająca dostępna jest w różnym rozstawie emiterów oraz o różnym wydatku wody. Ponadto podzielić można ją na: linia z kompensacją ciśnienia oraz bez kompensacji ciśnienia.

Linia kroplująca z wysokiej jakości tworzywa sztucznego

Linia kroplująca Watermil oraz wszelkie złączki, emitery, trójniki wchodzące w jej skład stworzone są z wysokiej jakości materiałów. Cały system nawadniania lini to rolka o różnej długości np. 300 – 400 metrów. Pamiętajmy, że woda roślinom jest niezbedna do życia, dlatego też polecamy używanie systemów nawadniających do nawadniana sadów, szklarni i upraw rolnych.

Linie kroplujące producent Watermil

Firma Watermil jest polskim producentem linii kroplującej. Posiadamy specjalistyczne laboratorium, które prowadzi ciągłe badania nad produktem, aby jego jakość była na jak najwyższym poziomie. Prowadzimy również doświadczenia w myśl zasady ciągłego rozwoju i udoskonalania.

Oznaczamy takie parametry jak:

 1. szybkość płynięcia
 2. gęstość
 3. dyspersja pigmentu
 4. temperaturę topnienia polimerów
 5. stopień krystaliczności polimerów
 6. wymiary geometryczne rurek i kształtek
 7. wygląd rur i kształtek
 8. odporność rur na ciśnienie, warunki atmosferyczne

Gdzie ułożyć linie kroplujące?

 1. uprawy rzędowe – przepływ wody w rzędach o równomiernych odstępach powoduje precyzyjne nawodnienie gleby
 2. tereny o zróżnicowanym układzie przestrzennym np. góry

Przykładowa maksymalna długość linii kroplującej obliczana jest na podstawie parametrów

ŚREDNICA RURY (MM)16 20
RATA PRZEPŁYWU (L/H)1.21.62.2
ODLEGŁOŚĆ MIĘDZY EMITERAMI (CM)33200
CIŚNIENIE WEJŚCIOWE (BAR)1.02.03.0

Na co zwrócić uwagę przy zakupie linii nawadniających?

 • średnica – przy mniejszej średnicy można ułożyć krótsze ciągi
 • rozstaw emiterów – im bliżej ustawione kroplowniki tym krótsze ciągi
 • gładkość ścianki wewnętrznej linii kroplującej
 • ilość wody przepływającej
 • ciśnienia

Linia nawadniająca – system nawadniania kropelkowego

Przy montażu systemu nawadniania trzeba również oszacować jaka maksymalna długość linii nawadniającej jest nam potrzebna, z jakich materiałów ma być stworzona oraz jakie dodatkowe narzędzia ma zawierać np. wyłącznik nawadniania, emitery, złączki, możliwość użycia tuneli foliowych, oszacować jej żywotność. Należy również pamiętać, iż trzeba odpowiednio przygotować powierzchnię gruntu na położenie systemów nawadniania, tak aby woda miała swobodny przepływ.

Linie kroplujące z kompensacją ciśnienia to systemy Watermil:

 • PRO
 • DRIP PC
 • DRIP PCND

Linie kroplujące bez kompensacji ciśnienia to system Watermil DRIP.

Linie kroplujące cena

W celu ustalenia ceny za ciągi linii kroplującej zalecamy kontakt z naszym Biurem Obsługi Klienta. Udzielimy wszelkich niezbędnych informacji na temat jakie systemy najlepiej sprawdzą się w Państwa przypadku oraz jaki będzie koszt inwestycji. Pod uwagę będą brane takie parametry jak średnica rury oraz rata przepływu wody, dzięki temu będzie można poznać długość linii kroplującej. Linie kroplujące cena – zadzwoń :  +48 24 277 52 22

PODZIEMNA LINIA KROPLUJĄCA – PRZEWODY KROPLUJĄCE JAKO ŹRÓDŁA WODY DLA ROŚLIN

Nie można zaprzeczyć, że podziemne linie kroplujące niosą ze sobą naprawdę wiele zalety wynikających z wielu kwestii. Przede wszystkim mówimy tutaj o rozwiązaniu ze wszech miar uniwersalnym, które sprawdzi się w każdego rodzaju sadzie, ogrodzie czy na polu uprawnym. Zastosowanie linii kroplującej jest niezwykle szerokie, szczególnie kiedy w grę wchodzi kompensacja ciśnienia, która jest bez wątpienia bardzo ważną funkcją pozwalającą na sprawne działanie całego systemu. Obecnie linie kroplujące z kompensacją ciśnienia można zamontować bez większych problemów w bardzo przyzwoitej cenie, w związku z czym nie pozostaje nam nic innego, jak tylko zachęcić Państwa do tej inwestycji, której niestraszne zarówno niskie, jak i skrajnie wysokie temperatury.

Podziemne linie kroplujące.

Taśma kroplująca regulująca wypływ wody do upraw rzędowych

Linie kroplujące mają to do siebie, że można je w pełni dopasować do potrzeb każdego, nawet najbardziej wymagającego użytkownika dysponującego najbardziej różnorodnymi uprawami. W związku z tym polecamy linie kroplujące każdemu, kto chce zaoszczędzić mnóstwo czasu, energii i pieniędzy – linie kroplujące takowe oszczędności bowiem bezwarunkowo zapewniają. Dzięki nim nie trzeba tracić czasu na ręczne podlewanie wszelkich roślin, ponieważ wszystko odbywa się automatycznie. Co więcej, system zużywa dokładnie tyle wody, ile potrzeba, aby zapewnić komfort danemu typowi roślin – i ani kropli więcej! Dlatego mówimy o naprawdę solidnych oszczędnościach w skali roku. Linie kroplujące działają na zróżnicowanej rzeźbie terenu i są odporne na promieniowanie UV.

Węże kroplujące – doskonałe rozwiązanie w nawadnianiu roślinności

Linie kroplujące sprawdzają się również w zakresie różnego rodzaju gleby, dostarczając odpowiedni poziom wody do każdego miejsca, które wody wymaga. Stosowanie długich ciągów takich rozwiązań absolutnie nie jest problemem – linie kroplujące charakteryzują się ogromną praktycznością i funkcjonalnością, w związku z czym warto zainwestować w takie rozwiązanie. Kusić może niska cena oraz darmowa dostawa. Warto zwrócić tutaj uwagę na produkty najwyższej jakości dostępne w naszym sklepie – będą odpowiednie zarówno do żywopłotów, jak i powierzchni, na których rosną drzewa owocowe, kwiaty oraz innego rodzaju rośliny. Warto zainwestować w linię kroplującą, nie ma co do tego jakichkolwiek wątpliwości. Zapraszamy do skorzystania z naszej obszernej oferty montażu linii kroplującej – gwarantujemy w pełni indywidualne podejście do potrzeb oraz oczekiwań każdego klienta, jak również szeroki asortyment produktów zdecydowanie najwyższej jakości, odpornych na przykre czynniki mechaniczne oraz nawet najbardziej intensywną eksploatację. Zachęcamy do kontaktu oraz opowiedzenia nam o swoich potrzebach – nasi wykwalifikowani pracownicy z pewnością im sprostają, gwarantując linie kroplujące z kompensacją ciśnienia najwyższej klasy.

Węże kroplujące.

Ile czasu podlewać linia kroplująca ?

Czas i częstotliwość podlewania za pomocą linii kroplującej, to kwestia na którą najtrafniejsza odpowiedź brzmi – to zależy. Głównie od rodzaju gleby, roślin, czy pory roku. Niemniej, aby nawadnianie linią kroplującą było skuteczne trzeba pamiętać, że zdecydowana większość roślin potrzebuje stałej wilgotności gleby, zarówno do prawidłowego wzrostu, jak i procesu wegetacji. W większości przypadków, ale nie jest to regułą, że im większe są rośliny, tym większej ilości wody będą potrzebować. Tym samym, aby podlewanie było skuteczne, warto podlewać punktowo, a nie bezpośrednio do korzenia. W takim przypadku linia kroplująca będzie idealnym rozwiązaniem.

Linia kroplująca jak zrobić ?

Stworzenie skutecznie funkcjonującej linii kroplującej wymaga wiedzy i odrobiny doświadczenia. To, co najważniejsze to rzetelne określenie całkowitego areału i typu roślinności, która będzie nawadniana. Kolejna ważna kwestia to rzeźba terenu, ponieważ stworzenie efektywnego projektu linii kroplującej zależało będzie od tego, czy teren zlokalizowany jest na zboczach, wzgórzach o prostych lub tarasowych stokach. Dopiero posiadając taką wiedzę, można właściwie zaplanować dokładne wyliczenie parametrów całego systemu nawadniającego takich jak:

 1. Moc nawodnienia
 2. Częstotliwość nawodnienia
 3. Długość elementów doprowadzających wodę.

Warto pamiętać, że zaprojektowanie linii kroplującej, szczególnie na bardziej wymagających terenach może wymagać wykorzystania specjalnego sprzętu i programów.

Jak działa linia kroplująca ?

System nawadniania za pomocą linii kroplującej to popularna, a także bardzo opłacalna inwestycja, szczególnie w dłuższej perspektywie czasu. Działanie systemu w przeciwieństwie do jego stworzenia nie jest skomplikowane. Transport wody odbywa się za pomocą linii kroplującej, na której w odpowiednich odstępach umieszczone są emitery, a więc otwory, dzięki którym możliwe jest dostarczenie wody do roślin. Podstawa całego systemu to rura zasilająca, która pozwala na stałe połączenie z kroplownikami. Cały system dodatkowy podłączony jest do filtra, aby woda była odpowiednio oczyszczona. Tym samym działanie linii kroplującej należy do prostych, aczkolwiek niezwykle wydajnych systemów nawadniania roślin.

Linia kroplująca jakie ciśnienie ?

Wybór konkretnej metody działania linii kroplującej w zakresie ciśnienia, także zależy od wielu czynników. Dlatego w przypadku prostych i równych terenów najlepszym wyborem będzie standardowa opcja, a więc linia kroplująca bez kompensacji ciśnienia. Z kolei w przypadku nierównego terenu, szczególnie kiedy spadek lub spadki wynoszą powyżej jednego metra kompensacja będzie zalecanym rozwiązaniem. Najczęściej linie kroplujące z kompensacją ciśnienia stosuje się kiedy:

 • Teren jest bardzo zróżnicowany
 • Warzywa, owoce bądź inne rośliny wymagają nie mniej niż 100% tzw. jednolitości dystrybucji

składników odżywczych i wody      

 • Wszystkie rzędy w uprawie są dłuższe niż 80m

Wszakże dobranie najlepszej metody zawsze powinno być poprzedzone prawidłowymi obliczeniami w zakresie ilości wody jaka musi zostać dostarczona oraz zestawienia tego z kosztami, które należy ponieść.

LINIA KROPLUJĄCA Z KOMPENSACJĄ CIŚNIENIA

Linie kroplującą z kompensacją ciśnienia stosuje się w przypadku gdy w założeniu mamy precyzyjne nawodnienie gruntu. Produkt ten zazwyczaj kładzie się na terenach powyżej 100 mb., które potrzebują równomierne zasilanie wodą. Zastosowanie lili kroplującej z kompensacją ciśnienia jest różne, ale najlepiej sprawdzają się na terenach uprawnych rzędowych. Na płaskim terenie ciśnienie w liniach rozkłada się jednakowo i nawadnianie roślin jest równomierne. Sytuacja taka ma też miejsce na uprawach na pochyłym terenie a nawet skarpach. Rozstaw kroplowników i wydatek wody przy nawadnianiu roślin jest równomierny.

Linia kroplująca z kompensacją ciśnienia Watermil to:

 • zaawansowany technologicznie cylindryczny emiter, który wyposażony jest w kompensator ciśnienia z silikonową membraną
 • posiada mechanizm strumieniowy uruchamiany podczas każdego cyklu nawadniania. Jest to możliwe dzięki udoskonalonemu labiryntowi ze ścieżkami o dużej przepustowości Watermil PRO
 • emiter wyposażony jest w dwa otwory wyjściowe i jest odporny na zmiany temperatury
 • produkt o wysokiej wytrzymałości, odporny na uszkodzenia mechaniczne
 • średnice różnej szerokości, odległości między emiterami i wydatkami wody
 • duży zakres ciśnienia pracy od: 0,5-4,5 bara
 • wyprodukowane i testowane w nowoczesnym parku naukowym;
Jaca z kompensacją ciśnienia.

Linie kroplujące – kompensacja ciśnienia wypływu wody. Turbulentny przepływ wody dający wysokie oszczędności wody

Nie można zaprzeczyć, że linie kroplujące z kompensacją ciśnienia to rozwiązanie niezwykle korzystne z wielu powodów. Przede wszystkim chodzi o oszczędność wody – kompensacja ciśnienia zapewnia ogromne oszczędności pieniędzy w skali miesiąca właśnie jeśli chodzi o rachunki za wodę. Dobrze zaprojektowana i odpowiednio zamontowana linia kroplująca będzie doskonale sprawdzać się w każdym ogrodzie – funkcja kompensacji ciśnienia z pewnością będzie doskonałym wsparciem dla funduszy wielu ogrodników. Linia kroplująca wykonana w odpowiedni sposób, która posiada wbudowany system filtracji, jest kwestią niezwykle godną uwagi. Średnica zewnętrzna jest tu kwestią niezwykle istotną i warto ją dopasować do swoich preferencji oraz potrzeb. Sprawdzi się zarówno na uprawach polowych różnego rodzaju, jak i na zróżnicowanej rzeźbie terenu. Linię kroplującą warto zamontować także z tego względu, że gwarantuje ochronę przed zgubnym czynnikiem, jakim bez wątpienia się różnorakie choroby grzybowe upraw.

Kontrolowany wypływ wody w linii kroplującej na całej długości przewodu

Promieniowanie UV również jest niestraszne dla wielu systemów linii kroplujących. Warto zainwestować w taki system, który oferuje równe rozproszenie wody na całej długości upraw, zapewniając ogromne oszczędności. Nie tylko jednak chodzi o oszczędność wody, ale także czasu i energii. Podlewanie w tradycyjny sposób jest bowiem kwestią niezwykle wymagającą i czasochłonną, w szczególności jeśli chodzi o te nieco większe sady, ogrody czy innego rodzaju uprawy. W takich sytuacjach zastosowanie linii kroplującej jest kwestią korzystną w wielu zakresach. Warto zainwestować w produkty tego rodzaju do podlewania różnego typu powierzchni – chodzi tu zarówno o różnorodność gleby, jak i uprawianych nań roślin.

Watermil PRO

Linia kroplująca z kompensacją ciśnienia Watermil PRO jest towarem bardzo cenionym przez instalatorów w branży ogrodniczej za swoją giętkość i elastyczność. Jej średnica wynosi 16mm, a grubość ścianki 1,1mm.

linia kroplująca z kompensacją ciśnienia

Watermil DRIP PC

Linia kroplująca z kompensacją ciśnienia Watermil DRIP PC jest trwałą wielosezonową linią charakteryzującą się dostarczaniem stałej ilości wody na całym obszarze nawodnienia. Jej średnica wynosi 16, 20 mm.

Watermil Drip pc.

Watermil DRIP PCND

Linia kroplująca z kompensacją ciśnienia Watermil DRIP PCND jest linią charakteryzującą się regulacją przepływu i zintegrowanym systemem antydrenażowym. Takie rozwiązania sprawdzają się w podziemnym systemie nawadniania kroplowego. Linia kroplująca Watermil DRIP PCND jest szczególnie odporna na zatykanie się.

Watermil Drip.

LINIA KROPLUJĄCA BEZ KOMPENSACJI CIŚNIENIA

Mamy w swojej ofercie szereg doskonałych produktów, dzięki którym nawadnianie jest o wiele prostsze, niż kiedykolwiek wcześniej. Proponujemy między innymi produkt, jakim jest linia kroplująca bez kompensacji ciśnienia – do nawadniania takowe linie kroplujące są idealne i sprawdzają się nad wyraz dobrze. Informacje na temat poszczególnych produktów bez najmniejszych problemów znajdziesz na naszej stronie internetowej, na której znaleźć można również obszerny wybór linii kroplujących, które charakteryzują się kompensacją ciśnienia, a raczej jej zupełnym brakiem. W zależności od wybranego produktu, linie kroplujące tego rodzaju sprawdzą się w przypadku zarówno największych ogrodów, jak i niewielkich przydomowych ogródków. Pojemność 2,1 l oraz wymiary 33 cm, 16 mm i inne zapewniają doskonałą efektywność. Linia kroplująca bez kompensacji ciśnienia to produkt, który idealnie sprawdzi się wobec wszelkiego rodzaju roślin oraz upraw innego typu. Pod względem długości oraz ciągu można je bez problemu dopasować do naszych potrzeb, podobnie jest ze zużyciem wody.

Watermil Drop.

Linia kroplująca bez kompensacji ciśnienia

Linia kroplująca bez kompensacji ciśnienia znajduje zastosowanie w nawadnianiu ogrodów, żywopłotów, upraw lub służy do nawadniania rabat. Linie kroplujące bez kompensacji ciśnienia firmy Watermil maja stałe natężenie przepływu, wypływ wody jest jednakowy, co w przypadku linii nawadniającej powoduje oszczędności wody w porównaniu do podlewania tradycyjnego. Omawiane produkty do nawadniania odporne są na uszkodzenia mechaniczne i promienie UV. Wyposażone są w emitery, przy których straty wody są niewielkie.

Summary
product image
Author Rating
1star1star1star1star1star
Aggregate Rating
5 based on 2 votes
Brand Name
Watermil
Product Name
Linia kroplująca
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.