Podczas pracy na uprawie, należy zwrócić szczególną uwagę na wszystkie potrzeby roślin, by po posadzeniu sadzonek mieć zapewnione jak najlepsze plony. Na początku prac możesz zastosować kropelkowe nawadnianie truskawek, ponieważ przy użyciu specjalnej rury dostarczasz roślinom dokładnie tyle ile należy.

Ta metoda nawadniania pozwala na to, by owoce były nawadniane zgodnie z ich potrzebami. Ilość wody stosowanej do nawadniania wszystkich roślin, nie tylko truskawek zależy od bardzo wielu czynników. Wiele zależy od pogody, a także jakości gleby.

W sezonach, gdzie są niewielkie opady deszczu nawadnianie powinno odbywać się dość często, w niektórych przypadkach nawet codziennie.

Metody nawadniania truskawek

Nawadnianie można przeprowadzić za pomocą wielu metod, jednak najbardziej funkcjonalne jest stosowanie nawadniania kropelkowego. Warto także zwrócić uwagę na możliwość poboru wody przez wybrany system nawadniania.

Jest potwierdzone, że linia kroplująca jest najlepszym, dostępnym systemem także pod względem dostarczania do tego systemu wody. Ta metoda w czasie dawkowania wody truskawką nawilża ziemię, jednak wierzchnia część roślin unika bezpośredniego kontaktu z wodą, dzięki czemu można uniknąć porażenia tych owoców przez różne choroby grzybowe.

Jest to także bardzo ekologiczne rozwiązanie, ponieważ truskawki dostaną dokładnie tyle wody ile potrzebują, co pomoże uniknąć strat finansowych, związanych ze zwiększonym jej zużywaniem.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by nawadniać rośliny podczas aktywnych zbiorów na plantacji, ponieważ system jest dostosowany do funkcjonowania do pracy przy uprawach. Ponadto jest to świetne rozwiązanie dla osób potrzebujących nawożenia roślin, ponieważ ten system nawadniania kropelkowego poddaje rośliny procesowi fertygacji.

Jest to idealne rozwiązanie, dla osób które liczą na to, że truskawki będą się rozwijać w zadowalający sposób, ponieważ zostanie im dostarczona odpowiednia ilość wody, która zapewni im niezbędny poziom nawodnienia w każdym momencie pracy linii kroplujących.

Dlaczego jest tak ważny odpowiedni system nawadniania truskawek?

Trzeba pamiętać, że woda jest bardzo ważnym czynnikiem przy wzroście wszystkich roślin, w tym także truskawek. Odpowiedni stopień nawodnienia gwarantuje, że plony będą w zadowalającej wielkości, ponadto dla wszystkich osób pracujących przy zbiorach istotna jest jakość pozyskanych owoców.

Dobrze dobrana ilość wody zapewnia poprawny przebieg procesów fizjologicznych, który decyduje o rozwoju roślin. Truskawki mają spore wymagania co do nawodnienia, wynika to z ich budowy, a także z płytkiego systemu zakorzenienia.

Ich zapotrzebowanie na wodę jest uzależnione od warunków klimatycznych, rodzaju gleby, na której rosną, a także fazy rozwoju tych roślin. Truskawki mają to do siebie, że bardzo szybko odczuwają nawet krótki niedobór wody. Pierwszym objawem jest zahamowanie wzrostu, kolejnym który ciężko zobaczyć na pierwszy rzut oka jest zahamowanie procesów fizjologicznych, takich jak fotosynteza.

Jednak o wiele poważniejszym problemem jest nadmiar wody. Wiąże się z tym znaczne pogorszenie jakości plonów lub ich znaczne opóźnienie.