+48 24 277 52 22 milex@milex.pl

LINIA KROPLUJĄCA

Linia kroplująca inaczej linia nawadniająca stała się w ostatnich latach nieodzownym elementem podlewania gruntu w gospodarstwach rolnych i ogrodach.

Agrokultura jest sektorem gospodarki, który zużywa najwięcej wody do podlewania roślin. Światowe zasoby wody są na tyle niewystarczające, że konieczny stał się rozwój wydajnego i ekonomicznego nawadniania upraw. Zalecamy więc stosować między innymi linie kroplujące z kompensacją ciśnienia, które dostarczając optymalne dawki wody maksymalizują efektywność nawadniania.

Ciekawostka – aby przepływ wody był w liniach nawadniających odpowiedni stosuje się reduktory ciśnienia. Pomagają one rozłożyć równomiernie wodę w rurach. Należy wybrać odpowiednią średnice i długość przewodów, gdyż przy zbyt długich liniach ciśnienie zanika. Warto poddać wodę również filtrowaniu, gdyż zanieczyszczenia powodują zatory które mogą doprowadzić to zmniejszenia wydajności podlewania.

Zastosowanie nawadniania kropelkowego staje się coraz bardziej popularną metodą podlewania terenów. Swoje zastosowanie znajduje również w przydomowych ogródkach gdzie skutecznie dba o wilgoć w rabatach czy uprawach warzywnych. Dzięki solidnej konstrukcji i wzmocnieniom nawadnianie kropelkowe montowane jest na obszarach sadowniczych i szklarniach.

Bardzo długo szukałem właściwego rozwiązania do nawadniania upraw . Linia kroplująca z kompensacją ciśnienia dała mi możliwość układania na podłożu dłuższych ciągów linii, gdzie przepływ wody sięgał nawet stu procent. – opinia Pana Jurka

Systemy Watermil linia kroplująca to wysokiej klasy sprzęt do nawadniania gleby. W produkcji opieramy się na doświadczeniu światowych producentów: Rivulis (były Jonh Deere Water) i Plastro. Linia kroplująca nawadniająca dostępna jest w różnym rozstawie emiterów oraz o różnym wydatku wody. Ponadto podzielić można ją na: linia z kompensacją ciśnienia oraz bez kompensacji ciśnienia.

Linie kroplujące producent Watermil

Firma Watermil jest polskim producentem linii kroplującej. Posiadamy specjalistyczne laboratorium, które prowadzi ciągłe badania nad produktem, aby jego jakość była na jak najwyższym poziomie. Prowadzimy również doświadczenia w myśl zasady ciągłego rozwoju i udoskonalania.

Oznaczamy takie parametry jak:

  1. szybkość płynięcia
  2. gęstość
  3. dyspersja pigmentu
  4. temperaturę topnienia polimerów
  5. stopień krystaliczności polimerów
  6. wymiary geometryczne rurek i kształtek
  7. wygląd rur i ksztsłtek
  8. odporność rur na ciśnienie, warunki atmosferyczne

Gdzie ułożyć linie kroplujące?

  1. uprawy rzędowe – przepływ wody w rzędach o równomiernych odstępach powoduje precyzyjne nawodnienie gleby
  2. tereny o zróżnicowanym układzie przestrzennym np. góry

Na co zwrócić uwagę przy zakupie linii nawadniających?

  • średnica – przy mniejszej średnicy można ułożyć krótsze ciągi
  • rozstaw emiterów – im bliżej ustawione kroplowniki tym krótsze ciągi
  • gładkość ścianki wewnętrznej linii kroplującej
  • ilość wody przepływającej
  • ciśnienia

Linie kroplujące z kompensacją ciśnienia to systemy Watermill:

  • PRO
  • DRIP PC
  • DRIP PCND

Linie kroplujące bez kompensacji ciśnienia to system Watermil DRIP.

LINIA KROPLUJĄCA Z KOMPENSACJĄ CIŚNIENIA

Linie kroplującą z kompensacją ciśnienia stosuje się w przypadku gdy w założeniu mamy precyzyjne nawodnienie gruntu. Produkt ten zazwyczaj kładzie się na terenach powyżej 100 mb., które potrzebują równomierne zasilanie wodą. Zastosowanie lili kroplującej z kompensacją ciśnienia jest różne, ale najlepiej sprawdzają się na terenach uprawnych rzędowych. Na płaskim terenie ciśnienie w liniach rozkłada się jednakowo i nawadnianie roślin jest równomierne. Sytuacja taka ma też miejsce na uprawach na pochyłym terenie a nawet skarpach.

Linia kroplująca z kompensacją ciśnienia Watermil to:

  • zaawansowany technologicznie cylindryczny emiter, który wyposażony jest w kompensator ciśnienia z silikonową membraną
  • posiada mechanizm strumieniowy uruchamiany podczas każdego cyklu nawadniania. Jest to możliwe dzięki udoskonalonemu labiryntowi ze ścieżkami o dużej przepustowości Watermil PRO
  • emiter wyposażony jest w dwa otwory wyjściowe i jest odporny na zmiany temperatury
  • produkt o wysokiej wytrzymałości, odporny na uszkodzenia mechaniczne
  • średnice różnej szerokości, odległości między emiterami i wydatkami wody
  • duży zakres ciśnienia pracy od: 0,5-4,5 bara
  • wyprodukowane i testowane w nowoczesnym parku naukowym;

Watermil PRO

Linia kroplująca z kompensacją ciśnienia Watermil PRO jest towarem bardzo cenionym przez instalatorów w branży ogrodniczej za swoją giętkość i elastyczność. Jej średnica wynosi 16mm, a grubość ścianki 1,1mm.

linia kroplująca z kompensacją ciśnienia

Watermil DRIP PC

Linia kroplująca z kompensacją ciśnienia Watermil DRIP PC jest trwałą wielosezonową linią charakteryzującą się dostarczaniem stałej ilości wody na całym obszarze nawodnienia. Jej średnica wynosi 16, 20 mm.

linia kroplująca nawadniająca

Watermil DRIP PCND

Linia kroplująca z kompensacją ciśnienia Watermil DRIP PCND jest linią charakteryzującą się regulacją przepływu i zintegrowanym systemem antydrenażowym. Takie rozwiązania sprawdzają się w podziemnym systemie nawadniania kroplowego. Linia kroplująca Watermil DRIP PCND jest szczególnie odporna na zatykanie się.

linia kroplująca producent cena

LINIA KROPLUJĄCA BEZ KOMPENSACJI CIŚNIENIA

Mamy w swojej ofercie szereg doskonałych produktów, dzięki którym nawadnianie jest o wiele prostsze, niż kiedykolwiek wcześniej. Proponujemy między innymi produkt, jakim jest linia kroplująca bez kompensacji ciśnienia – do nawadniania takowe linie kroplujące są idealne i sprawdzają się nad wyraz dobrze. Informacje na temat poszczególnych produktów bez najmniejszych problemów znajdziesz na naszej stronie internetowej, na której znaleźć można również obszerny wybór linii kroplujących, które charakteryzują się kompensacją ciśnienia, a raczej jej zupełnym brakiem. W zależności od wybranego produktu, linie kroplujące tego rodzaju sprawdzą się w przypadku zarówno największych ogrodów, jak i niewielkich przydomowych ogródków. Pojemność 2,1 l oraz wymiary 33 cm, 16 mm i inne zapewniają doskonałą efektywność. Linia kroplująca bez kompensacji ciśnienia to produkt, który idealnie sprawdzi się wobec wszelkiego rodzaju roślin oraz upraw innego typu. Pod względem długości oraz ciągu można je bez problemu dopasować do naszych potrzeb, podobnie jest ze zużyciem wody.

LINIE KROPLUCJĄCA BEZ KOMPENSACJI CIŚNIENIA
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zostaw nam swoje dane